O nás

CENTRUM JEDNOROŽEC je zapsaný spolek, který vznikl na začátku roku 2019. Od té doby stihl pořádat DEN S JEDNOROŽCEM v Hostivařském lesoparku a LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR u Vranovské přehrady. To je však jen zlomek aktivit, které máme dlouhodobě s dětmi v plánu.

Proč JEDNOROŽEC? Zlý jazyk by mohl tvrdit, že je nyní ve frcu a tak je to jednoduše prvoplánové. Není tomu ale tak 🙂 . Když trochu zapátráte, tak zjistíte, že jednorožec je bájné zvíře, které ve všech příbězích symbolizovalo čistotu, nevinnost a neposkvrněnost. Náš výklad je takový, že i každé dítě i to, které občas zlobí 🙂 , všechny tyto vlastnosti také má. Proto je v dětech chceme podporovat a zachovávat. Nemějte nás prosím za žádné sluníčkáře :), ale dětství má být bezstarostné a dobrodružné. Když blíže ohledáte naše logo, všimnete si symbolů, které vyjadřují styl naší práce s dětmi. Dominuje tam hlavně příroda a pobyt v ní. To CENTRUM JEDNOROŽEC vystihuje asi nejlépe 🙂 .

Spolek založili celkem tři lidé, kteří se společně již několik let věnují práci s dětmi a vedou CENTRUM tak, aby splňovalo vše, o čem zde píšeme, obrátit na ně se můžete zde. Nicméně v současné době s CENTREM JEDNOROŽEC spolupracuje cca 20 dobrovolníků z řad PČR, armády ČR, zdravotnictví, školství i soukromého sektoru. Kdo na konkrétní akci bude s vašimi dětmi se netajíme a vždy se pod jednotlivou akcí můžete dozvědět, kdo o ně bude pečovat.

Stejně jako jsme transparentní v personáliích, úplně stejně se nebojíme odhalit náš bankovní účet. Je veřejný a vy tak máte možnost zjistit, kam jdou peníze, které za akce dětem zaplatíte. Účet je k vidění zde.

Hodnoty CENTRA JEDNOROŽEC:

PODPORA ČESKÝCH TRADIC A ZVYKŮ

Máme za to, že se v dnešní době pomalu vytrácí kouzlo českých tradic a zvyků. Některé už skutečně nedávají smysl, ale pak jsou tu takové, na které se zapomíná a nemělo by se. Naši předkové se jimi řídili a postavili na nich českou společnost. Proto i my nenásilnou a spíše hravou formou děti znovu učíme české zvyky a tradice, aby se nestaly jen pouhou historií.

DĚTI VZDĚLÁVÁME

V dnešní době najdete mnoho míst a organizací, které se zaměřují na zábavu pro děti. Sami v našem programu vždy myslíme na to, aby legrace byla všudy přítomna. Nicméně ne jenom sranda, ta děti pobaví, ale nikam neposune. Proto v našem programu vždy najdete edukativně-zábavné činnosti. Rádi dětem ukazujeme nové věci, učíme je novým dovednostem a nejvíce rádi jsme, když je pak používají i běžném životě.

BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Nejsme žádní nováčci a tak si dobře uvědomujeme, že při každém vystoupení z komfortní zóny (myšleno dětským pokojem) na děti číhá nejrůznější nebezpečí a hrozby. Ať už ze sociálního či zdravotního hlediska. V našem týmu máme zkušené odborníky z řad IZS a tak obojí řešíme vždy preventivně a nejhůře profesionálně, jakmile se událost zjistíme. Ne nadarmo se říká, že kdo je připraven, není zaskočen. Všechny naše aktivity si proto nejprve podrobně naplánujeme, sami si je vyzkoušíme a minimalizujeme možná rizika.


DISPONUJEME BOHATÝM VYBAVENÍM

U mnohých organizací najdete jen pár věcí v jejich vybavení a to ještě to nejzákladnější. Je to drahé a ničí se to. To je sice fajn, ale jak jinak chcete s dětmi zažít to pravé dobrodružství, když k tomu nebudete mít ty potřebné hračičky. Náš sklad je od podlahy ke stropu plný sportovního a tábornického vybavení. Nenajdete tam jen běžné kousky, ale disponujeme i dosti nevšedními herními prvky. Protože správný program je třeba patřičně uvést, najdete u nás ve vybavení i nejrůznější masky a převleky. Investovali jsme hodně financí pro to, abychom s dětmi mohli mít parádní program a nemuseli jsme se ohlížet na to, co máme a nemáme. Také se nebojíme naše vybavení dětem půjčit a na našich akcích ho používat. Od toho ho přeci máme 🙂 .


JSME OFFLINE A BEZ CHYTRÝCH ZAŘÍZENÍ

Na všech našich akcích, které pořádáme mají děti mobilní telefony, tablety a notebooky zakázány. Je to prosté, jednak ze zkušenosti víme, že těch pár dní bez toho vydrží 🙂 . Dále jsou to drahé věci, které si mohou poničit, nejdůležitějším aspektem pro ne, je ale hlavně to, že s dětmi hrajeme hry a poznáváme přírodu nejraději naživo a ne skrz displej. Na druhou stranu, my dospěláci, máme na našich akcích pár těch chytrých věciček vždy po kapsách. To hlavně proto, kdyby bylo potřeba volat o pomoc nebo našim dodavatelům a také, abychom mohli z našich akcí pořizovat fotky a videa a vás rodiče tak drželi v plné informovanosti 🙂 .

VYŠKOLENÝ A ZKUŠENÝ PERSONÁL

S námi nečekejte, že pošleme partu 17-letých praktikantů s dětmi na víkend do hor. Jednak je náš věkový průměr trochu vyšší 🙂 a druhak by to bylo proti našim hodnotám! Většina z nás má s prací s dětmi hluboké zkušenosti, konkrétně 5-10 let. Máme za sebou velkou řadu školení a mnoho zážitků z praxe, přesto se v oblasti psychologie, pedagogiky, bezpečnosti a organizace v práci s dětmi každý rok dobrovolně vzděláváme. Kromě toho, že jsme zkušení, umíme pro děti připravit super program, tak je s námi také legrace. Umíme si ze sebe utahovat a snížit se na úroveň dětí. Nechceme se tady vychvalovat do nebes, takže nás pojďte raději poznat a uvidíte sami 🙂 .